Zapalenie zatok

Co to jest zapalenie zatok?
Zapalenie zatok przynosowych, z którym mam problem od 3 lat to bardzo nieprzyjemna choroba. Nos jest zatkany i nie mogę przez niego oddychać. Lekarstwa pomagają na krótko. Gdzie leży przyczyna?
Medycyna chińska zapalenie zatok wrzuca do jednego kosza razem z alergią.
Nadmiar śluzu to oznaka wilgoci.

Jak zapobiegać zapaleniu zatok?
Po pierwsze dbając o następujące narządy: nerki, płuca i żołądek. Jedząc zrównoważone posiłki, unikając surowizny i zimnych napoi oraz produktów mlecznych.
Nerki wzmocnisz jedząc odpowiednio przyrządzane ryby słodkowodne. Na płuca przy nadmiarze wilgoci dobrze wpłyną inhalacje z tymianku lub rozmarynu. Gorzki i ostry wzmocni żołądek.

Jak leczyć zapalenie zatok?
Na oczyszczanie zatok wpływ ma jedzenie rzepy i rzodkwi. Oba warzywa rozpuszczają śluz w organizmie, usuwają nadmiar toksyn oraz zwalczają wszelkie inne stany zapalne. Należy pamiętać, że warzywa te mają różną naturę termiczną.
Rzepa: natura termiczna neutralna, 0smak ostry, gorzki i słodki
Rzodkiew: natura termiczna ochładzająca, smak ostry i słodki
Program oczyszczania organizmu z nadmiaru śluzu omówiłam już jakiś czas temu. Warto zastosować się do tych zaleceń przez 4 tygodnie.
Dodatkowo, podobnie jak w przypadku alergii [dodać link] należy odstawić kawę, czarną i zieloną herbatę ponieważ gorzki smak eliminuje ogień nerek poprzez mocz. Dalej należy usunąć jedzenie, które osłabia energię nerek np. tłuste i smażone jedzenie, kiełbasę, czekoladę, Coca Colę i inne gazowane napoje.  Należy właściwie oczyścić żołądek i jelito grube, należy we właściwy sposób oczyścić pęcherzyk żółciowy.
Wiosną należy odwiedzić lekarza medycyny chińskiej, aby otrzymać wzmacniające leczenie, ponieważ przed wystąpieniem objawów alergii należy wzmacniać energię ochronną, natomiast gdy już wystąpią objawy alergii należy je usuwać. Jeśli działamy tak regularnie, to po 2 czy 3 latach można się od alergii uwolnić. 
Oczywiście im więcej wilgoci i gorąca w przewodzie pokarmowym tym większa będzie eliminacja śluzu przez nos, dlatego tak ważne jest aby w przypadkach alergii  oraz zapalenia zatok nie używać: cukru, kawy, mleka, szczególnie mleka w połączeniu z owocami i cukrem, owoców egzotycznych, szczególnie bananów ponieważ banany produkują wilgoć w jelicie grubym i nie należy przyjmować witamin takich jak witamina "C". Witamina C jest dobra w stanach zapalnych, w stanach ostrych. Nie należy jej używać w dużych dawkach dla wzmocnienia układu odpornościowego. 

Czego nie jeść?
  • smażonego
  • tłustego
  • wieprzowiny
  • cukru
  • kawy, herbaty, mleka
  • mleka w połączeniu z owocami
  • bananów
  • witaminy C
Lista zakupów przy stanie zapalnym zatok
Pokrojona rzodkiew
  • rzepa i rzodkiew
  • nasiona kopru włoskiego,  nasiona kozieradki, nasiona lnu i korzeń lukrecji
Opracowano na podstawie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz