Na poświąteczne przejedzenie

Zazwyczaj tradycyjnie spędzamy święta zasiadając przy rożnych stołach, w sumie wstajemy od nich jedynie za potrzebą. Aby uniknąć problemów należy nie przejadać się a raczej próbować, delektować się pysznościami.
Zawsze jest szansa na wyciągnięcie rodziny na spacer bo w ruchu jelita lepiej pracują. Jeżeli jednak pojawią się jakiekolwiek problemy żołądkowo- jelitowe polecam Wam kilka rozwiązań:
  1.  przez kilka dni po świętach przeprowadź sobie dietę opartą na gotowanych bądź duszonych warzywach, te w kolorze zielonym możesz jeść zawsze gdy poczujesz głód,
  2. pamiętasz kilerkę? TU znajdziesz przepis. Zawsze wypijaj wtedy gdy czujesz, że przesadziłeś z jedzeniem. Sprawdź od razu czy masz wszystkie składniki.
  3. przepis na alternatywną herbatkę rozgrzewającą: imbir, kozieradka, koper włoski, mięta zagotować i popijać przed posiłkami.
  4. na oczyszczenie jelit polecam następującą miksturę wypitą rano przed śniadaniem: świeżo wyciśnięty sok z polowy cytryny,  łyżka oleju lnianego (może być oliwa z oliwek lub winogronowy) oraz 1 łyżka soku z aloesu.
Nie są to zalecenia dietetyczne ani oczyszczające. Diety oczyszczające przeprowadza się wiosną i wtedy podam Wam kilka przykładów. Powyższe zalecenia stosujcie maksymalnie przez 3 dni pamiętając, że każdy nadmiar szkodzi.
Na koniec jeszcze raz powtórzę , że od umiarkowanego jedzenia jeszcze nikt nie umarł a ludzie chorują i umierają z przejedzenia.
I nie zapomnijcie o najważniejszym - o duchu i pielęgnowaniu relacji.
Jeszcze raz życzę wszystkim Zdrowych Świąt w Pięciu Przemianach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz